ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΑΠΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ
![ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΑΠΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ](https://www.estiadionysou.gr/content/images/media/thumbs/0002342_2560.jpeg)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα με μεγάλη επιτυχία στο ΚΑΠΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ το πρόγραμμα αγωγής υγείας από την Περιφέρεια Αττικής και συγκεκριμένα από το τμήμα Υγιεινής και Προαγωγής υγείας με θέμα : «Τρώω σωστά, είμαι υγιής – Διατροφή στη Τρίτη ηλικία» .
Το θέμα ανέπτυξε διεξοδικά η Προϊσταμένη ιατρός της Περιφέρειας κ. Εύα Μαχίνη, παρέχοντας πολύτιμες συμβουλές διατροφής και σωστής υγείας στους ανθρώπους Τρίτης Ηλικίας. Την ομιλία παρακολούθησε και ο Περιφερειάρχης Αττικής Γιώργος Πατούλης, ο οποίος τίμησε την δράση με την παρουσία του και συνομίλησε με τους παρευρισκόμενους, , συνεχάρη την ΕΣΤΙΑ για την πρωτοβουλία της δράσης τονίζοντας παράλληλα τη σπουδαιότητα αντίστοιχων δράσεων που αποσκοπούν στην πρόληψη και την προάσπιση της δημόσιας υγείας και κυρίως του ευαίσθητου ηλικιακά πληθυσμού . Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο δήμαρχος του Δήμου Διονύσου κ. Καλαφατέλης Γιάννης.
Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΣΦΑΕΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΡΑΣΑΡΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ.
Μοιραστείτε την Ανακοίνωση: