ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 31/1 ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΒΑΘΜΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
![ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 31/1 ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΒΑΘΜΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΟΥ](https://www.estiadionysou.gr/content/images/media/thumbs/0000154_2560.jpeg)
Σε συνέχεια σημερινής τηλεδιάσκεψης μεταξύ του Περιφερειάρχη και Δημάρχων της Αττικής και μετά από εισήγηση του Δημάρχου Διονύσου Γιάννη Καλαφατέλη, αναφορικά με τα σχολεία του Δήμου μας, αποφασίστηκε:
Η επαναλειτουργία όλων των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια)καθώς και των δημοτικών και ιδιωτικών Βρεφονηπιακών και Παιδικών Σταθμών) σύμφωνα με το κανονικό ωράριο λειτουργίας.
Ο Δήμος και τα Νομικά του Πρόσωπα έχουν προβεί στους απαραίτητους καθαρισμούς σε όλα τα σχολεία και τους Βρεφονηπιακούς Σταθμούς προκειμένου η πρόσβαση μαθητών και εκπαιδευτικών να είναι απρόσκοπτη.
Κανονικά θα λειτουργήσουν ακόμη η Φοιτητική Συγκοινωνία και ο ΕΟΔΥ στο Πολιτιστικό Κέντρο Αγίου Στεφάνου για την πραγματοποίηση Rapidτεστ. Δεν θα λειτουργήσει μέχρι νεωτέρας η Τοπική Δημοτική Συγκοινωνία (και τα δύο δρομολόγια) για την οποία θα υπάρξει νεώτερη ενημέρωση.
Μοιραστείτε την Ανακοίνωση: